Školení řidičů amatérů
V sobotu 29. dubna v 17 hodin se uskuteční v zasedací místnosti hasičské zbrojnice našich hasičů školení řidičů amatérů.
Toto školení je zaměřeno především pro řidiče nebo další účastníky silničního provozu, kteří mají zájem znát novinky ze silničního provozu a veškeré podmínky účasti v něm. A to jako jeho účastník v pozici chodce, cyklisty, motoristy nebo řidiče.
Toto školení pořádá městys Višňové zdarma pro širokou veřejnost občanů.
)
Velikonoční výprodej - Bazárek u Venouška

Bazárek u Venouška Vás srdečně zve na výprodej dámského a dětského oblečení. Dámské a dětské oblečení kus 50 Kč, bundy za 100 Kč a karnevalové kostýmy za 99 Kč. Na každého návštěvníka, který u nás nakoupí, čeká malý dáreček. Akce se nevztahuje na licenční nové zboží a na zboží s visačkou. Těšíme se na Vás. 16. dubna 2017 od 10 do 15 hodin.
)
39. ročník Výstavy vín ve Višňovém
Svaz zahrádkářů Višňové uspořádá v neděli 16. 4. od 10.00 hod. ve sportovní hale ve Višňovém 39. ročník Výstavy vín spojený s ochutnávkou. Připraveno je bohaté občerstvení. Nejen k poslechu zahraje cimbálová muzika. Jste srdečně zváni. )
Prodejna smíšeného zboží
Dne 12.4.2017 bude otevřena nová prodejna Smíšeného zboží, umístěná v objektu bývalé prodejny u Moravců. Otevřeno bude od pondělí až do neděle od 6:00 do 20:00 hod. Obchod nabízí čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, nápoje alkoholické i nealkoholické, uzeniny, drogistické zboží a další sortiment. Vše za výhodné ceny, prodejce se těší na vaši návštěvu.)
Loutkové divadlo
Oznamujeme občanům, že do naší obce poprvé zavítalo Klasické loutkové Kašpárkovo divadlo, které zahraje našim občanům klasické české pohádky. Hrají pražští profesionální loutkoherci s originálními historickými marionetami. Pohádka trvá 55 minut. Vstupenky možno zakoupit půl hodiny před začátkem každého našeho představení v divadelním stanu. Divadelní stan je postaven u Moštárny a je vytápěný. Vstupné pro děti je 80,-- Kč a pro dospělé 100,-- Kč. Děti do 6 let pouze v doprovodu dospělé osoby. Zveme i dospělé diváky, kteří si chtějí zavzpomínat na svá dětská léta.
V pondělí 3. 4. v 17.00 hod. O perníkové chaloupce
V úterý 4. 4. v 17.00 hod. O Budulínkovi a liškách
Ve středu 5. 4. v 17.00 hod. O červené karkulce.
Loutkové divadlo se těší na Vaši milou návštěvu
)
Zápis do 1. ročníku ZŠ Višňové
Ředitelství Základní školy ve Višňovém oznamuje, že v sobotu 8. dubna 2017 v době od 8,30 do 11,00 hodin proběhne v budově Základní školy ve Višňovém zápis dětí do 1. ročníku základní školy pro školní rok 2017/2018. Jedná se o děti narozené do 1. září 2011, u dětí narozených v období 1. 9. 2011 – 30. 6. 2012 je rozhodující jejich tělesná a duševní vyspělost.
Rodiče žádáme, aby přinesli s sebou rodný list dítěte.)
Velkoobjemný odpad
• V pondělí 28. 3. 2017 proběhne v naší obci svoz objemného odpadu z domácností. Každý občan má tak možnost odevzdat veškerý objemný komunální odpad.
Tento odpad soustřeďte nejpozději 28. března do 6.00 hod. ráno na tyto místa:
. před moštárnu v Dědině,
. k obecní stodole (k plotu sběrného místa),
. na parkoviště na Rajčuli,
. na Ovčírnu ke kontejnerům.
Do objemného odpadu patří:
části vybavení bytu, části nábytku, koberce, židle, matrace, odpad větších rozměrů, který nelze uložit do běžně používaných nádob na směsný komunální odpad
Do objemného odpadu NEPATŘÍ:
Stavební suť, výkopová zemina, autovraky, předměty obsahující nebezpečné odpady, např. autobaterie, oleje, barvy, jedy, zářivky, televizory, počítače, chladící zařízení, a dále pneumatiky, kovové předměty, živnostenský odpad
)
Masopustní veselí - sobota 25. 2.
Sbor dobrovolných hasičů Višňové pořádá v sobotu 25. února Masopustní veselí s rejem masek a životu hudbou po obci od 09.00 hod. Sraz masek je v 8.30 v hasičárně s bohatým občerstvením. )
Masopustní rej dětí MŠ 24. 2:
• Základní a mateřská škola Višňové pořádá Masopustní rej v pátek 24. února. V 9.00 hod. vycházíme od zastávky, kde začínáme, městys pozdravíme a vesele Vás pobavíme. Za laskominy děkujeme a pěkně Vám zahrajeme. )
Bazárek u Venouška
Bazárek a značkový obchůdek u Venouška, Vás srdečně zve na 1. Bazárek u Venouška.
Oblečte levně sebe i své děti ve dnech 18. a 19. února od 10 do 17 hodin v přízemních prostorách sportovní haly ve Višňové.
Z dětského oblečení: tepláky, legíny, jarní bundy, mikiny, triky, obrázkové a značkové oblečení – kus na stole 39 Kč, ostatní sleva 50 %
Oblečení pro dospělé: legíny, tuniky,trika tepláky, kalhoty, sportovní oblečení – kus na stole 59 Kč, ostatní 50 % sleva.
V nabídce také karneval a pracovní oděvy.
Těšíme se na Vás. Při nákupu malý dárek.
)
Sportovní ples
• Ples sportovců se uskuteční v pátek 10. 2. Začátek je ve 20.00 hod., hraje skupina Klaxon z Únanova. V 21.00 hod. bude předtančení žáků ZŠ Višňové, pak bude půlnoční překvapení sokolíků.
Kdo z občanů má zájem akci podpořit, může tak učinit věcným nebo finančním darem. Dary se budou vybírat ve čtvrtek 9. 2. ve sportovní halena Višňovém od 17.00 do 19.00 hod.
Pořadatelé děkují všem sponzorům.
)
Dětský maškarní ples
• Základní škola a Mateřská škola Višňové ve spolupráci s městysem Višňové pořádají Dětský maškarní ples dne 5. února od 14 hodin ve sportovní hale ve Višňovém. Hraje duo Artex. Vstupné 30 Kč pro dospělé, děti zdarma. Přijďte si užít odpoledne plné zábavných soutěží, her a tance.)
Společenský ples
• Spolek rodičů žáků ZŠ Višňové Vás zve do sportovní haly ve Višňovém na Společenský ples dne 3. února 2017 se začátkem v 19.00 hodin. Hraje Fantazie, vstupné je 90 Kč + 10 Kč místenka. Zahájení je polonézou. Předprodej vstupenek 1. února 2017 od 10.00 do 11.00 hod. v ředitelně ZŠ. Příspěvky do tomboly budou vybírány do 2. 2. v ředitelně a 3. 2. od 9.00 do 11.00 ve sportovní hale. )